Засмагання може бути корисним при гіпертонії

опубліковано 10 трав. 2013 р., 10:54 Vitalii Rykhlo


Вчені з університету Единбурга доводять, що УФ-випромінювання знижують кров'яний тиск, тому можуть застосовуватися для лікування гіпертонії, від якої страждає приблизно третина людства, пише The Telegraph.
Засмага знижує тиск

Вчені стверджують, що під впливом УФ у кровотік вивільняється оксид азоту, який розширює судини, знижуючи тиск. Але все ж фахівці попереджають, що опромінення пов'язане з раком шкіри. Тому не рекомендується проводити занадто багато часу на сонці.

Керівник дослідження, доктор Річард Веллер, обмовляється: поки висновки попередні. Не можна сказати, що гіпертонію однозначно лікують сонячні ванни. Найближчим часом буде проведено компаративний аналіз ризиків хвороб серця і раку шкіри.

Фахівці вважають, що користі від УФ-випромінювання більше, ніж ризиків. Як показав експеримент з 24 добровольцями, 20 хвилин у солярії дозволяли знизити тиск приблизно на годину.

А ось тепловий вплив спочатку теж спричинював зниження тиску, але потім показники знову зростали. У лабораторії вчені також продемонстрували, як УФ провокував вивільнення оксиду азоту, що розширює судини.

Нагадаємо, нещодавно американські вчені з'ясували, що аеробіка, силові і статичні вправи допомагають впоратися з високим тиском.
Comments