З першим днем Весни!

опубліковано 28 лют. 2013 р., 02:34 Vitalii Rykhlo
У народів Молдавії, Румунії, Болгарії та нашої Буковини є звичай першого березня зустрічати прихід весни. У цей час прийнято дарувати один одному символ весни - Мерцішор. Мерцішор являє собою прикрасу - сплетене з ниток червоного й білого кольору. З появою Мерцішор пов'язано безліч легенд.

За однією з них двоє закоханих прогулювалися в лісі і несподівано помітили під колючим кущем терну, маленьку квітку проліска. Хлопець захотів подарувати дівчині на знак своєї любові квітку і простягнув руку крізь кущ терну, але уколовся до колючого шипа. Крапля його крові впала на пролісок розмалювавши одну половинку квітки в червоний колір. Кров хлопця була настільки гарячою, що повітря в лісі зігрілося і сніг розтанув, так настала весна. З тих пір два сплетених між собою квітки червоний і білий стали першим подарунком весни людям.

Народ Молдови, Румунії і Буковини, носив на одязі Мерцішор весь місяць березень, а в останній день місяця, люди в'язали Мерцішор на квітучих фруктових деревах. За повір'ям, людина,  носила Мерцішор на протязі цілого місяця , стававала щасливою. У перших днях квітня місяця, в багатьох селах можна побачити дерева обвішані Мерцішорами.


Comments