Фототипи шкіри

 На типи за світлочутливістю шкіра поділяється залежно від здатності засмагати. Люди зі шкірою I типу зазнають опіку уже після півгодинного перебування на сонці, особи ж зі шкірою II типу засмагають важче, але легко одержують сонячні опіки. У людей зі шкірою III типу перебування на сонці викликає легкий опік, що переходить потім у засмагу, нерідко дуже інтенсивну. Люди зі шкірою IV типу легко засмагають, не зазнаючи сонячних опіків. У людей зі шкірою V і VI типу рівень меланіну у шкірі значно вищий, вони можуть переносити інсоляцію будь-якого рівня і при цьому не згоряти. Світлочутливість I-IV типів властива людям білої раси, V - людям зі смаглявою шкірою, VI типу - неграм. Більшість населення України - люди зі шкірою III і IV типу.
Різні типи шкіри по-різному реагують на сонячне світло. Людей, як відомо, відрізняє абсолютно різна схильність до сонячних опіків, індивідуальна чутливість до ультрафіолетових променів і свій особливий характер реакції (у тому числі і захисної) організму. 
 На сьогоднішній день лікарями виділяється шість різних типів шкіри (на ім'я автора класифікації Фітцпатрік - Fitzpatrick). Чотири типу характерні для більшості населення Європи і, зокрема, для України. Дані відмінності обумовлені, в основному, спадковими факторами. 
 Тип шкіри є вродженою рисою людини і не має звички змінюватися під впливом зовнішніх факторів. Для безпечної, ефективної і гарної засмаги просто необхідно правильно (саме правильно!) Визначити свій тип шкіри. По суті, лише орієнтуючись зовнішніми даними можна визначити свій тип шкіри без особливих труднощів . 
 Але якщо долають сумніви, в цій нелегкій справі вам може допомогти діагностика шкіри, яка не тільки вірно визначить ваш фототип шкіри - паспорт шкіри, а косметолог дасть рекомендації по кількості і тривалості сеансів засмаги в солярії.
Класифікація фототипів шкіри за Фіцпатриком

 фототип ознаки

 I
 
Надто світла та тонка шкіра, руде волосся. Завжди швидко обгорає. Захист обов'язковий


 II

Світла шкіра, світле волосся (світло-русе, світло-каштанове). Шкіра легко обгорає. Захист обов'язковий


 III

Шкіра кольору слонової кістки, світло-коричневе та ко ричневе волосся. При тривалому перебуванні на сонці шкіра може обгоріти. Захист необхідний


 IV

 Шкіра оливкового кольору, волосся темно-коричневе та чорне. Шкіра практично ніколи не обгорає. Захист потрібен при тривалому перебуванні на сонці


 V
 
Шкіра коричневого кольору, волосся чорне. Ніколи не обгорає. Захист не потрібен


 VI
 
Шкіра темно-коричневого кольору, волосся чорне. Ніколи не обгорає. Захист не потрібен


Тип перший - кельтський тип - це, як правило, люди з зеленими або блакитними очима, з рудим та світлим волоссям. Їх відрізняє ніжна, молочно-біла, фоточутлива шкіра, часто з великою кількістю веснянок; дуже світлі грудні соски. У представників даного фототипу практично не утворюється пігмент, тому сонячний опік трапляється миттєво, а засмаги ніякої.
 З таким типом шкіри похід до солярію або засмага на пляжі загрожує дуже неприємними наслідками: золотистого відтінку все одно не досягти, а ось почервоніти і «обгоріти» до пухирів можна дуже легко і швидко. Завжди обгорає, ніколи не засмагає

Тип другий - світлошкірий європейський (нордичний або німецький) - сюди відносяться власники блакитних, сірих, зеленуватих очей і світло-русявого, каштанового волосся.
 У них світла шкіра і світле грудні соски. Веснянок, як правило, мало або немає зовсім. Такі люди чутливі до ультрафіолетових променів і тому загоряють погано, при цьому легко отримуючи сонячні опіки.
 Власникам цього фототипу фахівці рекомендують відвідувати солярій 2 - 3 рази на тиждень з перервами на 2 дні.Тривалість сеансів - 15 хвилин. З таким типом шкіри користуватися солярієм круглий рік без перерви не варто. Обмежити курс два рази на рік: взимку і навесні, коли організм особливо має потребу в ультрафіолеті - буде цілком достатньо.

Тип третій - темний європейський (середньоєвропеский або змішаний) найбільше розповсюджений на території України. Цей тип представляють люди з карими очима, рідше сірими очима і темно-русявим або каштановим волоссям. У них злегка засмагла шкіра без веснянок, грудні соски досить темні.
 Шкіра власників цього типу дуже прихильно ставиться до ультрафіолетових променів, у зв'язку з чим вони добре засмагають, але при тривалому перебуванні на сонці ризикують отримати опік.
 Рекомендована тривалість сеансу для представників даного типу шкіри - 15 - 20 хвилин з перервами на 1 -2 дні. Далі можливі 5 - 6 сеансів підряд по 20 - 25 хвилин. Або півгодинні сеанси з проміжком в один день.

Тип четвертий - середземноморський або південно-європейський - до якого належать люди з темними очима, з темним волоссям. Вони мають смагляву, оливкову шкірою. 
 Щасливі власники даного фототипу засмагають легко, швидко і практично без опіків. Вони можуть дозволити собі отримувати моментальну засмагу під впливом сонячних променів.
 Щоб придбати красиву бронзову засмагу їм достатньо 10 - 12 сеансів по 30 хвилин.
 Відтінок шкіри світло-коричневий. Шкіра обгорає мінімально, завжди добре загоряє

Тип п'ятий - індонезійська або середньо-східний - майже не зустрічається в Україні.
 У представників цього фототипу дуже смаглява шкіра без веснянок, волосся, очіі соски темні.
Отримують дуже швидкий і глибокий загар, рідко обгорають і практично не мають протипоказань до засмаги.
Шкіра коричнева. Рідко обгорає, засмага темна, рівномірна.

Тип шостий - афроамериканці - до цього типу належать люди з дуже темноюшкірою, з чорними волоссям і очима. Їм нескінченно пощастило, тому що вони ніколи не отримують сонячного опіку, навіть при постійному знаходженні на сонці.
 Шкіра темно-коричнева. Ніколи не обгорає, засмага темна.
Comments