Про шкідливість засмаги

 European Sunlight Association

Роз'яснення прес-релізу Европейської сонячної асоціації

Ваші клієнти можливо бачили недавні нотатки про те, що вчені порівнюють солярій по небезпечного впливу з миш'яком, або курінням. Ці нотатки помилкові і недостовірні. Причина полягає у двозначності фактичних досліджень. Для того, щоб допомогти Вам відповісти на всі запитання й розвіяти будь-які сумніви Ваших клієнтів ми підготували для Вас коротку інструкцію. Про що говорять новини:

* Група вчених з Франції визначила солярій в "Групу 1". "Група 1" означає, що є дані про збільшення ризику виникнення раку шкіри в результаті використання солярію.

* Ці дані аж ніяк не нові: сонячне світло відноситься до тієї ж категорії, до якої тепер відноситься солярій. Він входить в цю категорію з 1992 року!

* З 1992 р. тисячі докторів рекомендують помірне перебування на сонці, що, на їхню думку, позитивно позначається на здоров'ї. По суті, багато видатних експерти, які вивчають вплив вітаміну D, переконані, що користь від сонячного світла значно перевищує ризик.

* Поширення в категорії "Група 1" жодним чином не визначає розмір ризику, а лише констатує можливий ризик. Деякі речі, що входять до категорії, дуже небезпечні, як наприклад, миш'як або гірчичний газ. Інші речовини представляють незначний ризик. До них відносяться червоне вино, пиво і солона риба.

* Статті, в яких розповідається про те, що "засмага небезпечний як миш'як" явно помилкові. Учені ніколи не приводили таких порівнянь. Вони плід уяви журналістів, шукають страшних заголовків.

* Сам звіт не був оприлюднений. Всі новини грунтуються на прес-релізі, у той час як жоден журналіст не знайомий з фактичними даними, наведеними у звіті!

* МАІР - це група вчених, що працюють з Організацією об'єднаних націй. Їх звіт наводить дані наукової публікації 2006 р., яка у свою чергу підсумовує дані 23 досліджень. Деякі з них проводилися ще в 1980х рр.. Результатом цих досліджень є широкий діапазон наукових фактів.

** З 23 досліджень: 5 було виключено через непридатність даних 6 дали результати, які говорять про те, що засмага у солярії на самому справі знижує ризик виникнення раку шкіри! 16 дали результати в межах допустимої похибки - При відборі експерти кажуть, що не можна приймати результат при випередження одного кандидата на 1%, коли допустима похибка складає 5%.

* Деякі поради призводять недостовірні статистичні дані: що засмага у солярії підвищує ризик виникнення меланоми на 75%. Ця цифра отримана в результаті дослідження, у процесі якого були застосовані спірні методи. Автори дослідження визнають, що не робили поправки на такі чинники, як перебування на сонце поза приміщенням і чутливість до сонячного світла. Навіть якщо дослідження наводить точні дані, це не означає, що 75% користувачів солярію придбають меланому. Це означає лише те, що їх відносний ризик вище. Оскільки мова йде про відносному ризику, у разі якщо початковий ризик незначний, процентне збільшення, що здається великим, фактично означає незначний додатковий ризик. Як ще один приклад, щорічний ризик потрапити в автомобільну аварію зі смертельним результатом становить приблизно 0,013%. Якщо збільшити цей ризик на 75%, він становитиме 0,023% або 1 випадок з 4.500.

Ось істинна правда про відсотки! Сподіваємося, що наведені вище аргументи допоможуть Вам роз'яснити історію питання клієнтам!

Christina Lorenz, ESA President
European Sunlight Association
- Brussels Office --
Address: Chaussée de Charleroi 51, 1471 Loupoigne, Belgium
Phone: +32-67-670114 Fax: +32-67-648048Email: europeansunlight@skynet.be Website: www.europeansunlight.eu
Підсторінки (1): Партнери сайту
Comments