Що таке засмага?

Існують 3 види ультрафіолетових променів:
Ультрафіолетове гамма-випромінювання: короткі промені, що фільтруються озоновим шаром атмосфери. Застосовуються в лікарнях для стерилізації інструментів та приміщень.
Ультрафіолетове бета-випромінювання: промені середньої довжини, що стимулюють вироблення меланіну в епідермісі.
Ультрафіолетове альфа-випромінювання: довгі промені, які здатні проникати в нижні шари шкіри і викликають фарбування меланіну.

Зміна кольору шкіри під сонячним промінням (засмага) – це не що інше, як захисна реакція організму. Шкіра складається з кількох шарів: епідермісу, дерми, підшкірної тканини. Епідерміс, у свою чергу, має ще два шари: роговий та шар зародкових клітин, який містить живильні клітини і відіграє важливу роль у процесі утворення пігментації. Шар зародкових клітин містить меланоцити. Під впливом сонячного ультрафіолетового бета-випромінювання меланоцити утворюють пігментну речовину – меланін, коричневий пігмент, – що накопичується навколо ядер кератинових клітин, захищаючи в такий спосіб молекули ДНК. Між засмагою під сонцем та в солярії немає суттєвої різниці. Процес виникнення пігментації однаковий. В обох випадках результатом буде природний колір засмаги. Засмага, отримана в солярії, зберігається такий самий час, як і засмага під сонцем.

Що необхідно знати про солярій 

1. Всі солярії поділяються на непрофесійні та професійні. Вони відрізняються за співвідношенням альфа- та бета-випромінювання. У професійному солярії більше бета-випромінювання, яке стимулює вироблення меланіну і тим самим робить засмагу більш інтенсивною. 
2. Солярії можуть бути вертикальними та горизонтальними. 
3. Передбачається наявність рефлектора, тобто спеціального віддзеркалюючого шару, що нанесений на внутрішню поверхню ламп, які мають бути направленні безпосередньо на пацієнта під час засмаги. 
4. Електронне керування, яке дає можливість вимкнути солярій, ввімкнути чи вимкнути вентилятори під час сеансу. 
5. Солярій повинен знаходитись в окремому приміщенні. 
6. Бажано не відвідувати солярій під час вагітності. 
7. Не можна приймати сонячні ванни при запальних процесах будь-якого характеру, а також при пухлинах. 
8. Перебуваючи в солярії, татуювання (якщо таке є) бажано прикривати. Адже фарби, які входять до складу татуювання, можуть викликати алергічну реакцію. 
9. Прийом лікарських препаратів може спровокувати підвищену реакцію на ультрафіолетові промені. 

Речовини, які можуть реагувати з ультрафіолетом:

СульфонамідАнтибіотики
Тетрациклін
Препарати проти висипів 
Хлорталидон Діуретини ФенотіазінЛіки проти стресу
Псоралея
Засіб від засмаги
Мускусна олія
Парфуми 
Відбілювачі
Миючі засоби 
ЕозинБарвники 


Comments